8 عدد از بهترین افزونه های ضد اسپم وردپرس

8 عدد از بهترین افزونه های ضد اسپم وردپرس

در این مقاله با افزونه ضد اسپم وردپرس آشنا شده و راه جلوگیری از اسپم ها را خواهید شاخت.

هرزنامه چیست؟

به عنوان یک مدیر وب سایت، همه شما تمایل به افزایش ترافیک سایت خود دارید. اما با افزایش ترافیک سایت، ربات های اسپمر متوجه سایت شما خواهند شد و شروع به ارسال هرزنامه خواهند کرد. اگر شما همه نظرات را بدون بررسی منتشر کنید، در مدت زمان کوتاهی با تعداد زیادی هرزنامه رو به رو می شوید که روی نمره سئو شما اثر منفی خواهند گذاشت. علاوه بر این، نظرات اسپم، پایگاه داده  را اشغال خواهند کرد و موجب افزایش حجم پایگاه داده و کاهش سرعت وب سایت خواهند شد.
در وبسایت های محبوب، تعداد هرزنامه ها تا 85 درصد هم می تواند باشد. این به این معنی است که از هر 100 نظر تنها 15 مورد از این نظرات از کاربران واقعی دریافت می شوند.

افزونه آنتی اسپم وردپرس

محتوای هرزنامه می تواند هر چیزی باشد. از یک پست صوتی یا ویدئویی گرفته تا یک تبلیغ برای خرید یک خانه؛ هر چیزی که مربوط به محتوای ارسال شده در وب سایت شما نیست دقیقا یک هرزنامه محسوب می شود. به عبارت دیگر هرزنامه یک پیام بی ربط است که به وب سایت شما ارسال می شود.
بررسی و حذف نظرات اسپم به صورت دستی مشکل و وقت گیر هست. پس اگر ترافیک سایت شما بالاست و تعداد زیادی نظرات دریافت می کنید، به جای روش دستی باید از افزونه ها در این مورد استفاده کنید.

افزونه ضد اسپم ( ضد هرزنامه ) چیست؟

افزونه ضد اسپم وردپرس برای جلوگیری از هرزنامه هایی که به وب سایت وردپرس شما ارسال می شوند، استفاده می شود. این پلاگین ها هرزنامه را فیلتر کرده و شما را مطلع می کنند. برخی از آنها توانایی حذف هرزنامه ها را به طور خودکار دارند.

افزونه آنتی اسپم

Akismet

این افزونه یک نسخه غیر رایگان و یک نسخه رایگان با محدودیت بررسی ۵۰۰۰۰ نظر در ماه دارد، که به صورت پیش فرض در وردپرس نصب شده است.
هنگامی که کامنتی در سایت شما ارسال شود به سرورهای ابری این پلاگین ارسال شده و بر اساس الگوریتم های خاص، نظرات اسپم شناسایی و فیلتر، و نظرات غیر اسپم همان لحظه منتشر می شوند.اگر دیدگاه ارسال شده چیزی بین اسپم و غیر اسپم تشخیص داده شود، به صف نظرات میانه منتقل می شود تا شما شخصاً برای آن تصمیم بگیرید.

افزونه ضد اسپم وردپرس akismet

دقت کنید که برای فعال سازی افزونه به یک کلید API نیاز دارید. افزونه بدون وارد کردن API حتی اگر فعال شده باشد، کار نخواهد کرد.
این افزونه با Jetpack و فرم تماس ۷ به خوبی سازگاری دارد.این پلاگین به بیش از ۶۸ زبان ترجمه شده است.

CleanTalk 

این پلاگین یکی از افزونه های بسیار قدرتمند ضد اسپم وردپرس است که اسپم ها را در دیدگاه ها، عضویت ها، سفارشات، ووکامرس، ابزارک ها، Track back و… بررسی می کند و مانع ورود هرزنامه ها و ربات های اسپم می شود. یکی از امکانات جالب این افزونه،امکان ساخت کلمات سانسوری و بلاک کردن ایمیل، IP و کشورهای خاص وجود دارد.

همانند akismet، از سرویسهای مبتنی بر ابر برای ارزیابی اسپم استفاده میکند. یعنی نظرات ابتدا به سرورابری آن ارسال می شوند که در آن از چندین گزینه جهت تایید صحت استفاده می کند. پس از آن، موارد معتبر مجاز شناخته شده و ارسال می شوند و بقیه به صف اسپم منتقل می شوند.

CleanTalk افزونه ضد اسپم وردپرس

این پلاگین با انواع افزونه های متداول مثل فرم تماس ۷، گراویتی فرم، بادی پرس، بی بی پرس ، ووکامرس، جت پک، وافزونه های زیر سازگار است.

s2Member ، WP-Members، W3 Total Cache ، WP Super cache، Fast Secure Contact ،Formidable Forms

توجه! این پلاگین در حال حاضر یک نسخه رایگان 14 روزه دارد که بعد از آن باید آن را  ( با 8 دلار در سال )  خریداری نمایید.

Spamshield Anti-Spam

این پلاگین حرفه ای و غیر رایگان است و یکی از هوشمندترین ابزارهای ضد اسپم وردپرس در سراسر جهان محسوب می شود. این افزونه حفاظت چند لایه دارد. یعنی اینکه علاوه بر حفاظت وب سایت شما از هرزنامه، رباتهای اسپمر را هم بلاک می کند. سپر چند لایه Anti-Spam متشکل از دو لایه اصلی است.

Spamshield Anti-Spam افزونه آنتی اسپم

اولین لایه، اساسا ترکیبی از کوکی های وب و جاوا اسکریپت ها است. آنها بیشتر روی دورنگه داشتن ربات های اسپمر از وب سایت شما متمرکز هستند. لایه دوم بیشتر بر روی الگوریتم های شناسایی متمرکز است. فرض بر این است که برخی از رباتها به اندازه کافی هوشمند هستند تا لایه اول را شکست دهند، ولی آنها قادر به شکستن خط دوم دفاع نیستند. لایه دوم شامل ۱۰۰ الگوریتم برای فیلتر کردن ربات های اسپمر و اسپم های انسانی است.
جلوگیری از اسپمر ها قبل از دسترسی به پایگاه داده از قابلیت های بسیار خوب این پلاگین است.

این پلاگین کامنت اسپم، مخاطبین اسپم، ثبت نام های اسپم، trackback های اسپم، pingback های اسپم و انواع دیگر اسپم را حذف خواهد کرد و با پلاگین های محبوب ووکامرس، فرم تماس ۷، گراویتی فرم، نینجا فرم، بی بی پرس، بادی پرس، جت پک، s2Member و WP-Members نیز سازگار است.

Anti-Spam Bee

این پلاگین، یک آنتی اسپم کاملاً رایگان هست که از الگوریتم های شناسایی اسپم استفاده نمیکند بلکه متکی به تکنیک های سمت سرور هست.مانند تطبیق کامنت ها با پایگاه داده های هرزنامه های عمومی، اعتبارسنجی آدرس آی پی نظر دهنده، استفاده از اصطلاحات رایج برای مناطق مشکوک به اسپم و سایر تکنیک های سمت سرور.

CleanTalk افزونه ضد اسپماین افزونه، هرزنامه های موجود در پایگاه داده که قبلاً ذخیره شده اند را هم پاک می کند. این افزونه قابلیت بلاک کردن نظرات بر اساس IP، کشور و زبان را دارد. آمار ماهانه تعداد هرزنامه، در پیشخوان نشان داده می شود.

(سابق WPBruiser ( GoodBye Captcha 

افزونه ضد اسپم رایگان و شگفت انگیز برای حذف عضویت ها و نظرات اسپم است. نصب آن بسیار آسان است و کمتر از 2 دقیقه در وب سایت وردپرس پیکربندی می شود. این افزونه مبتنی بر الگوریتمی است که بدون رمز کپچا یا هر تصویر دیگری، ربات های اسپمر را شناسایی می کند و این یعنی آنکه روی طراحی و Ux سایت شما اثر منفی نمی گذارد.

CleanTalk

این پلاگین اسپم ها را شناسایی می کند، آنها را حذف می کند و موجب صرفه جویی در وقت و انرژی شما می شود.

WordPress Zero spam

این افزونه ضد اسپم وردپرس کاملاً رایگان است و بر این فرض استوار است که اگردیدگاهی هرزنامه نیست، باید از یک مرورگر معتبر تایپ و ارسال شده باشد. در واقع این پلاگین یک سرور هوشمند و تکنیک اعتبارسنجی از طرف مشتری را مورد استفاده قرار می دهد که مانع ربات های اسپمر می شود.
این افزونه از جاوااسکریپت برای بلاک کردن عضویت و نظرات اسپم استفاده می کند و اسپمرها را از طریق آدرس IP بلاک می کند.
نکته: قابلیت حفاظت در برابر اسپم های انسانی را ندارد.

افزونه ضد اسپم

با پلاگین های محبوب، مانند Gravity Forms، Ninja Forms و BuddyPress . فرم تماس 7 کاملاً سازگار است.
اگر چه قدرت و کیفیت سایر افزونه های ضدهرزنامه را ندارد اما یک راه حل سریع و خوب برای مقابله با نظرات آنتی اسپم است. این پلاگین احتیاج به کلید API و انجام تنظیمات سخت برای راه اندازی ندارد.

(Growmap Anti Spambot (GASP

بعد از نصب افزونه، در قسمت ارسال نظر یک چک باکس اضافه می شود. کاربر برای ارسال نظر تنها کافی است چک باکس « نظر دهنده ربات نیست» را تیک دار کند. به این ترتیب مانع ارسال نظرات اسپم خواهید شد.
حداکثر تعداد نظرات که یک کاربر می تواند ارسال کند، قابل تنظیم است.

افزونه ضد هرزنامه growmap

 

Wanguard

این افزونه یک نسخه رایگان با قابلیت بررسی ۵۰۰۰ کامنت در روز و یک نسخه غیررایگان دارد. این پلاگین، مانند Akismet نیاز به تنظیم API دارد. با بادی پرس و بی بی پرس سازگار است.

افزونه آنتی اسپم

سخن آخر

اگر به دنبال افزونه ضد اسپم وردپرس رایگان هستید پیشنهاد می کنیم Akismet یا Anispam Bee و نسخه رایگان Clean Talk را انتخاب کنید.
اگر به دنبال افزونه ضد اسپم وردپرس حرفه ای و غیر رایگان با قابلیت های زیاد هستید، افزونه Akismet و WP-SpamShield و Clean Talk انتخاب مناسبی هستند.

4.7/5 - (20 امتیاز)
برچسب‌ها: , , ,
درباره نویسنده
ادمین
تجربه ۱۰ ساله در زمینه هاستینگ دارد و به صاحبان وب‌سایت‌ها کمک می‌کند از سرویس هاست با کیفیت برای موفقیت کسب‌و‌کار خود استفاده کنند. دلیل عمده نارضایتی مشتری نبود تعامل پشتیبان هاست با صاحبان وب‌سایت‌ها است. روش ایران ادمین ارائه مشاوره در خصوص انتخاب سرویس هاست مناسب و کمک به بهینه‌سازی وب سایت‌شان است.
اشتراک
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد بین خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظرت درباره این نوشته چیه ؟x