کنترل پنل هاست چیست؟

کنترل پنل هاست مدیریت وبسایتها و استفاده از قابلیتهای گوناگون انواع سرویسها در هاست را آسانتر کرده است.
بسیاری از امکانات که نیاز است تا از طریق دستورات در خط فرمان سیستم عاملها انجام شود را کنترل پنل هاست بصورت گرافیکی فراهم می‌کند.

معروف‌ترین کنترل پنل‌های هاست

سی‌پنل (cPanel)،دایرکت‌ادمین (DirectAdmin) و پلسک (Plesk) از محبوب‌ترین کنترل پنل های لینوکسی هستند که امکان مدیریت وبسایتهای طراحی شده با زبان برنامه‌نویسی PHP را فراهم می‌کند.
پلسک (Plesk) کنترل پنل نوع ویندوزی نیز دارد که امکان مدیریت وبسایتهای طراحی شده با زبان‌های برنامه نویسی PHP و ASP.NET را فراهم می‌کند.
کنترل پنل‌های سی‌پنل، دایرکت‌ادمین و پلسک هر سه تجاری هستند بنابراین نیاز است برای استفاده از آنها نسبت به خرید لایسنس اقدام کنید البته هر سه مورد امکان نصب کنترل پنل را برای مدت چند هفته بصورت رایگان فراهم می‌کنند تا چنانچه فردی نیاز به تست کنترل پنل دارد در این مدت بررسی‌های خود را انجام دهد و سپس لایسنس را خریداری کند.
از نسخه‌های رایگان کنترل پنل میزبانی وب لینوکسی میتوان ISPConfig, CentOS-WebPanel, Virtualmin, Webmin را نام برد.
از نسخه‌های رایگان کنترل پنل میزبانی وب ویندوزی میتوان SolidCP, Website Panel, MSP Control, Web Controller, ZPanel را نام برد.

امکانانت کنترل پنل هاست

اکثر کنترل پنل‌‌های هاست دارای مدیریت فایل (آپلود،ایجاد،ویرایش و حذف فایل)، مدیریت دامنه (ادآن و پارک دامنه)، مدیریت ایمیل (ایجاد و حذف اکانت ایمیل، ارسال و دریافت ایمیل از طریق وب میل)، مدیریت دیتابیس (حذف، ایجاد و ویرایش دیتابیس)، مدیریت رکوردهای DNS و مدیریت اکانت‌های FTP هستند.

 

نحوه ساخت، ورود و مدیریت ایمیل در دایرکت ادمین DirectAdmin

نحوه ساخت، ورود و مدیریت ایمیل در دایرکت ادمین DirectAdmin

قطعا داشتن یک ایمیل با نام دامنه سایت اختصاصی شما، اعتماد و اعتبار بیشتری دارد و در نظر مخاطب، بیشتر از سرویس های رایگان مانند جیمیل جلوه خواهد کرد.
اگر کنترل پنل هاست شما دایرکت ادمین است این آموزش را برای ساخت و مدیریت ایمیل دایرکت ادمین دنبال کنید.
اگر کنترل پنل هاست شما سی پنل است به آموزش نحوه ساخت و مدیریت ایمیل سی پنل مراجعه کنید.

ادامه مطلب »

نحوه اتصال ایمیل دایرکت ادمین به جیمیل Gmail

نحوه اتصال ایمیل دایرکت ادمین به جیمیل Gmail

در این آموزش قصد داریم نحوه اتصال ایمیل دایرکت ادمین به جیمیل را توضیح دهیم. پس با آموزش نحوه مدیریت و اتصال ایمیل دایرکت ادمین به جیمیل همراه ما باشید. اگر یک ایمیل دایرکت ادمین ندارید ابتدا با کمک آموزش نحوه ساخت ایمیل در دایرکت ادمین یک ایمیل بسازید.

ادامه مطلب »

نحوه اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل

نحوه اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل

در این مقاله قصد داریم نحوه اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل را توضیح دهیم. پس با آموزش مدیریت و اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل همراه ما باشید.اگر هنوز یک ایمیل هم ندارید، ابتدا برای نحوه ساخت ایمیل سی پنل آموزش ایجاد ایمیل در سی پنل را دنبال کنید.

ادامه مطلب »

نحوه ساخت، ورود و مدیریت ایمیل در سی پنل cPanel

نحوه ساخت، ورود و مدیریت ایمیل در سی پنل cPanel

آموزش کامل ساخت ایمیل سی پنل ، ورود و مدیریت ایمیل در سی پنل

این آموزش شامل :

  1. نحوه ساخت ایمیل با نام دامنه یا همان آدرس سایت در سی پنل ( مانند info@iranadmin.com )
  2. نحوه دسترسی و ورود به ایمیل سی پنل
  3. تغییر رمز ایمیل در سی پنل ، حذف و مدیریت ایمیل

ادامه مطلب »