نحوه اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل

نحوه اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل

در این مقاله قصد داریم نحوه اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل را توضیح دهیم. پس با آموزش مدیریت و اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل همراه ما باشید.اگر هنوز یک ایمیل هم ندارید، ابتدا برای نحوه ساخت ایمیل سی پنل آموزش ایجاد ایمیل در سی پنل را دنبال کنید.

مزایای اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل

 1. محیط کاربری زیبا، آسان و محبوب جی میل

برای بررسی ایمیل هاست سی پنل، شما باید از نرم افزار های تحت وب مانند roundcube  و squirrel mail  استفاده کنید. ولی می بینید که در مقایسه با جیمیل یا سایر کلاینت ها مانند out look محیط کاربری خوبی ندارد.

 1. اتصال چندین ایمیل هاست به یک حساب جیمیل

فرض کنید شما یک ایمیل برای بخش فروش شرکت، یک ایمیل برای بخش پشتیبانی ، یک ایمیل برای خدمات پس از فروش و … دارید. برای چک کردن ایمیل ها باید هر روز تک تک آنها را بررسی کنید که شما را خسته خواهد کرد. اما می توانید همه آنها را به یک اکانت جی میل متصل کرده و همزمان مدیریت کنید. بدین ترتیب با اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل دسترسی و بررسی روزانه ایمیل ها آسانتر می شود.

 1. شناسایی هرزنامه ها

جیمیل فیلتر های اسپم قدرتمندی دارد.

 1. دسترسی آسان

با اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل ، امکان مشاهده و دسترسی به جیمیل با هر مرورگر و هر وسیله ای اعم از کامپیوتر شخصی، اپلیکیشن موبایل و …. بسیار آسان است.

 1. فضای ذخیره سازی

 جیمیل فضای ذخیره سازی خوبی فراهم می آورد.ذخیره ایمیل ها در حساب جیمیل به جای استفاده از فضای ذخیره سازی سرور دامنه خود یک مزیت مهم است.

مشاهده جزییات پیکربندی ایمیل سی پنل

به هاست سی پنل خود بروید Email Accounts  را انتخاب نمایید.

ساخت ایمیل در سی پنل

مانند شکل زیر از تب Email Accounts  روی  لینک Connect Devices کلیک کنید. لینکی با نام Set Up Mail Client ظاهر می شود. روی آن کلیک کنید.

نحوه اتصال ایمیل سایت وردپرس به جیمیلصفحه را اسکرول کنید تا به کادری مشابه شکل زیر برسید.

نحوه اتصال ایمیل info به جیمیل

شما یک کادر آبی رنگ و یک کادر زرد رنگ می بینید.

در کادر آبی رنگ:

جزییات پیکر بندی ایمیل با تنظیمات امن Secure SSL/TLS را مشاهده می کنید که برای اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل داده های ایمیل توسط رمز نگاری SSL بین سرور جیمیل و ایمیل سرور هاست رد و بدل می شود.

در کادر زرد رنگ :

جزییات پیکر بندی ایمیل با تنظیمات Non-SSL را مشاهده می کنید که داده های ایمیل بدون رمز نگاری بین سرور جیمیل و سرور هاست رد و بدل می شوند.

توجه کنید شما می توانید از هر یک که تمایل داشتید استفاده کنید. در صورتی که SSL هاست شما فعال و تایید شده است، آموزش را بر اساس تنظیمات امن Secure SSL/TLS یعنی کادر آبی رنگ ادامه دهید. اما اغلب کاربران با تنظیم حالت SSL دچار مشکل شده و خطای SSL دریافت می کنند که در صورت استفاده از تنظیمات کادر زرد رنگ یعنی حالت Non-SSL ، مشکل حل شده و اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل آن ها بدون مشکل انجام می پذیرد.

حالت ترجیحی ما حالت Secure SSL/TLS است و آموزش را با آن دنبال می کنیم.

نحوه اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل

مرحله اول

از طریق لینک mail.google.com وارد اکانت جیمیل  خود بشوید.

روی آیکون چرخ دنده، کلیک کنید و Settings را انتخاب کنید.

مرحله دوم

 تب Accounts and import را باز کنید، سپس روی  Add a mail account کلیک کنید.

نحوه اتصال ایمیل سایت به جیمیل

مرحله سوم

یک پنجره پاپ آپ مشابه شکل زیر برای شما باز می شود.آدرس ایمیل هاست خود را وارد کنید. سپس دکمه NEXT  را بزنید.

نحوه اتصال ایمیل وردپرس به جیمیل

مرحله چهارم

در این قسمت همانطور که می بینید ما گزینه اول  یعنی  Gmailify is not available for this provider را نمی توانیم انتخاب کنیم چون توسط ارائه دهنده اجازه این دسترسی را نداریم. اما مساله ی مهمی نیست و ما قصد داریم مورد دوم یعنی (import emails from my other account (pop3 را انتخاب کنیم. سپس دکمه NEXT  را بزنید.

نحوه اتصال ایمیل سایت وردپرس به جیمیل

مرحله پنجم

در این قسمت اطلاعات پیکر بندی ایمیل را مانند شکل و توضیحات زیر تکمیل نمایید.

نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به gmail

 • Username :آدرس ایمیل هاست شما است.
 • Password: رمز عبور ایمیل هاست شما است.
 • Popserver: آدرس mail.yourdomain.com است.
  (به جای عبارت yourdomain.com آدرس دامنه خود را وارد کنید.)
 • Port: اگر تنظیمات Secure SSL/TLS (اطلاعات کادر آبی رنگ که در قسمت اول گفته شد) را استفاده می کنید،  در قسمت port عدد 995 را وارد کنید. و حتما تیک گزینه Always use a secure connection (SSL) when retrieving mail را فعال کنید. همانطور که گفته شد این حالت ترجیحی ما است که انتقال اطلاعات رمزنگاری شده و امن صورت گیرد.

اگر از تنظیمات  Non-SSL  (اطلاعات کادر زرد رنگ ) استفاده نمی کنید، علامت تیک را بردارید و در قسمت port عدد 110 را وارد کنید. و حتما تیک گزینه Always use a secure connection (SSL) when retrieving mail را غیر فعال کنید.

 • Leave a copy of retrieved message on the server :

اگر آن را فعال کنید یک نسخه از ایمیل روی وب سرور هاست و یک نسخه در سرور جیمیل ذخیره می شود. در غیر این صورت نسخه ای در هاست شما ذخیره نمی شود و ایمیل در حساب ایمیل دامنه شما حذف می شود و فقط از طریق جیمیل به آن دسترسی دارید. پیشنهاد می شود اگر به ایمیل خود از طریق دستگاه دیگر، و یا سرویس گیرنده ایمیل دیگری جز جیمیل نیاز به دسترسی دارید، تیک آن را فعال کنید. اما اگر فقط از حساب جیمیل استفاده می کنید و از دستگاه دیگری استفاده نمی کنید، تیک را بردارید.

 • Always use a secure connection (SSL) when retrieving mail :

اگر تیک این گزینه را فعال کردید ایمیل های شما به صورت امن و رمز نگاری شده منتقل می شود و توجه کنید که حتما port  را روی عدد 995 تنظیم کنید.

 • Label incoming messages :

اگر تیک این گزینه را فعال کنید، مانند شکل زیر یک برچسب (لیبل) در کنار هر ایمیل در صندوق پستی ایجاد می شود که برای فیلتر کردن ،تفکیک و تشخیص پیام ها به شما کمک می کند.

نحوه اتصال ایمیل دایرکت ادمین به جیمیل

علاوه بر این  یک دایرکتوری مانند inbox،spam ، trash  و غیره در پنل سمت چپ پنل مدیریتی جیمیل شما با نام لیبلی که وارد کرده اید، مانند شکل زیر ایجاد می شود.

 • (Archive incoming messages (skip the inbox :

اگر تیک این قسمت را فعال کنید، ایمیل های هاست شما به صورت خودکار بایگانی می شوند و دیگر در صندوق ورودی   inbox  آنها را دریافت نمی کنید و به جای آن ایمیل های هاست شما به دایرکتوری ای که در مورد قبل تنظیم کردید، منتقل می شود. بایگانی ایمیل ها، این مزیت را دارد که ایمیل هاست با ایمیل های جیمیل شما مختلط نمی شود و از معایب آن این است که چون ایمیل به inbox نمی رود شما متوجه دریافت آن نخواهید شد. فعال کردن این گزینه متناسب با سلیقه و نوع عملکرد شما است. من ترجیح می دهم تیک این گزینه را فعال نکنم تا ایمیل ها به  inbox بیایند.

در پایان دکمه  add account  را بزنید.

مرحله ششم

در این قسمت از شما خواسته می شود تا تعیین کنید آیا می خواهید از آدرس ایمیل هاست خود بتوانید، ایمیلی ارسال کنید یا خیر. در واقع شما، با جیمیل اما با آدرس ایمیل هاست خود، ایمیل را ارسال می کنید. گزینه yes  را انتخاب کرده و دکمه Next را بزنید.

نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به جیمیل

مرحله هفتم

نام شرکت یا هر نام دیگری که تمایل دارید که ایمیل های ارسالی شما با آن نام باشد را وارد کنید. این نام در ایمیل های ارسالی ( در فیلد FROM ) نمایش داده می شود. دقت کنید تیک گزینه  Treat as an alias فعال باشد و دکمه NEXT STEP  را بزنید.

نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به جیمیل

مرحله هشتم

جزییات سرور خروجی مانند شکل زیر تکمیل کنید.

نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به gmail

 • STMP server : عموما آدرس yourdomain.com.mail است. (به جای عبارت yourdomain.com آدرس دامنه خود را وارد کنید.)
 • Username : آدرس ایمیل هاست
 • Password: رمز عبور ایمیل هاست
 • گزینه secured connection using SSL  را انتخاب کنید و port باید روی عدد 465 باشد. این حالت ترجیحی است اما در صورتی که secured connection using TLS را انتخاب کنید پورت باید روی عدد  587 (یا 25 یا 26) یا باشد.

در پایان دکمه  add account  را بزنید. کادری مشابه شکل زیر می بینید.

نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به جیمیل

حالا جیمیل یک پیام به ایمیل هاست شما می فرستد که باید به ایمیل هاست خود به آدرس:

domain.com/webmail   یا   domain.com:2095  

(domain.com به جای آدرس دامنه سایت خود را وارد کنید.)

مراجعه کنید و ایمیلی که جیمیل برای شما ارسال کرده است را باز کنید. (اگر به اطلاعات بیشتری در مورد ورود به ایمیل هاست سی پنل خود نیاز دارید مقاله نحوه ایجاد و مدیریت ایمیل در هاست سی پنل را مطالعه کنید.) شما باید به عنوان مالک تایید کنید که می خواهید ایمیل شما به جیمیل متصل شود. کد تایید را کپی و در پنجره پاپ آپ زیر وارد کنید. یا اینکه روی لینک فعالسازی کلیک کنید.

نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به جیمیلنحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیلپنجره پاپ آپ بسته می شود. حالا هنگامی که به تنظیمات بروید، می بینید که ایمیل شما به حساب جیمیل شما متصل شده است.

چگونه با آدرس ایمیل هاست خود ایمیل ارسال کنیم؟

وقتی یک ایمیل جدید ایجاد می کنید، مانند شکل زیر، یک پیکان کشویی کوچک در کنار آدرس ایمیل وجود دارد که می توانید برای تغییر آدرس ایمیل فرستنده آن را تغییر بدهید.

نحوه اتصال ایمیل هاست cpanel به جیمیل

اگر می خواهید به صورت پیش فرض در هنگام پاسخ یا ارسال ایمیل، به جای آدرس جیمیل، آدرس ایمیل دامنه شما ارسال شود روی آیکون چرخ دنده، کلیک کنید و Settings را انتخاب کنید. از تب Accounts and import ، بخش send mail as  را بیابید و روی عبارت make default   برای ایمیلی که قصد دارید ایمیل پیش فرض شما باشد، کلیک کنید.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل

ویرایش و حذف اتصال ایمیل سی پنل از اکانت جیمیل

مانند شکل زیر برای ویرایش اطلاعاتی که در مراحل بالا تنظیم کردید  edit info  و برای حذف اتصال ایمیل، delete  را در قسمت send mail as  و  check mail other account انتخاب نمایید.

نحوه اتصال ایمیل هاست cpanel به جیمیل

سخن آخر

امیدواریم آموزش اتصال ایمیل سی پنل به جیمیل مفید بوده باشد. برای اتصال ایمیل دایرکت ادمین، مقاله اتصال ایمیل هاست دایرکت ادمین به جیمیل را هم مطالعه کنید.

موفق باشید.

4.9/5 - (15 امتیاز)
برچسب‌ها: , , , , , ,
درباره نویسنده
ادمین
تجربه ۱۰ ساله در زمینه هاستینگ دارد و به صاحبان وب‌سایت‌ها کمک می‌کند از سرویس هاست با کیفیت برای موفقیت کسب‌و‌کار خود استفاده کنند. دلیل عمده نارضایتی مشتری نبود تعامل پشتیبان هاست با صاحبان وب‌سایت‌ها است. روش ایران ادمین ارائه مشاوره در خصوص انتخاب سرویس هاست مناسب و کمک به بهینه‌سازی وب سایت‌شان است.
اشتراک
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین آرا
بازخورد بین خطی
مشاهده همه نظرات
آرش
آرش
مهمان
1398/03/09 03:02

سلام
خداقوت و سپاس از مطالب آموزشیتون
من ایمیل info@mydomain.com رو ساختم و به gmail هم متصل کردم
ایمیل هایی که به این آدرس فرستاده میشن ، در جیمیل بدون مشکل دریافت میشن
ولی ایمیل هایی که از این آدرس در جیمیل فرستاده میشن ، به پوشه spam طرف مقابل منتقل میشن
مشکل از چیه ؟؟؟

2
0
نظرت درباره این نوشته چیه ؟x