آموزش تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس

آموزش تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس

تغییر و سفارشی سازی آدرس Url ورود به پیشخوان وردپرس

وردپرس یک پلتفرم بسیار امن است اما شما می توانید برای افزایش امنیت بیشتر، آدرس ورود به پیشخوان وردپرس را به دلخواه تغییر بدهید. در این صورت هکرها به راحتی و با افزودن wp-admin/ به انتهای سایت شما قادر به پیدا کردن لینک ورودی نخواهند بود و به داشبورد وردپرس، به آسانی دسترسی نخواهند یافت.

شما می توانید به صورت دستی و یا با استفاده از پلاگین ها اقدام به تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس بکنید.

روش دستی: شاید شما قصد دارید این کار را بدون پلاگین و به روش دستی انجام بدهید، چون نصب تعداد زیاد افزونه مشکل ساز خواهد بود و سرعت و امنیت سایت شما را کاهش می دهد. اما توجه کنید که، با تغییر دستی آدرس ورود به پیشخوان وردپرس، هرموقع وردپرس را آپدیت می کنید، مجدداً فایل صفحه ی ورود ایجاد شده و باید دوباره Url را تغییر بدهید. علاوه بر این، تغییرات دستی ممکن است باعث بروز خطا و مشکلاتی بشود. به صورت کلی پیشنهاد می کنیم تا زمانی که مجبور نیستید، فایل های اصلی سایت خود را تغییر ندهید. ما به جای روش دستی پیشنهاد می کنیم از افزونه های امنیتی وردپرس، استفاده کنید که امکان تغییرآدرس پیشخوان را هم در کنار سایر روش های امنیتی خود فراهم می کنند. بدین ترتیب تعداد نصب افزونه را هم محدود کرده اید.

افزونه: شما با استفاده از یکی از پلاگین های زیر می توانید آدرس ورود به وردپرس را تغییر بدهید.بهتر است قبل از فعال سازی پلاگین ها از سایت خود بکاپ بگیرید تا در صورت بروز مشکل، امکان بازگردانی سایت وجود داشته باشد.

استفاده از افزونه های امنیتی وردپرس

اگر شما از یک افزونه امنیتی وردپرس مانند All In One WP Security & Firewall و IThemesSecurity که دارای قابلیت تغییر ورود به پیشخوان وردپرس باشد استفاده کنید، دیگر نیاز به نصب نرم افزار جانبی نخواهید داشت.

iThemes Security  یا Better wp security سابق، و افزونه All In One WP Security & Firewall از افزونه های بسیار قدرتمند امنیتی وردپرس محسوب می شوند و مانند افزونه WPS Hide Login، که در ادامه توضیح داده شده است، صرفاً به منظور تغییر آدرس پیشخوان وردپرس کاربرد ندارند. این دو افزونه امنیتی تکنیک های بسیاری برای افزایش امنیت وب سایت شما به کار می بندد.

البته برخی از افزونه های امنیتی بسیار محبوب مانند wordfence در حال حاضر این قابلیت را نداشته و گروه سازنده معتقدند تغییر آدرس ورود به پیشخوان راه حل مناسبی برای افزایش امنیت نیست. آنها از سایر تکنیک های ایمن سازی وردپرس در طراحی افزونه خود استفاده کرده اند.

iThemes Security

iThemes Security، در حال حاضر 30 روش برای حفاظت از وب سایت شما به کار می بندد. با استفاده از این افزونه امکان تغییر آدرس Url ورود به پیشخوان وردپرس نیز وجود دارد. البته برای استفاده از همه امکانات و قابلیت های آن نیاز به پرداخت هزینه و خرید نسخه غیر رایگان دارید.

All In One WP Security & Firewall

افزونه All In One WP Security & Firewall با نام فارسی امنیت کامل وردپرس و فایروال رایگان بوده و قابلیت بسیار زیادی برای حفظ امنیت وب سایت شما دارد که در تصویر زیر لیستی از امکانات این افزونه را مشاهده می کنید.

All In One WP Security & Firewall

 دانلود:

افزونه های تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس

افزونه های زیر صرفاً برای تغییر آدرس پیشخوان طراحی و تنظیم شده اند.

 افزونه WPS Hide Login

WPS Hide Login

بعد از نصب افزونه، در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات > عمومی بروید. با اسکرول کردن صفحه، در انتهای صفحه در قسمت Login URL آدرس مورد نظر خود را وارد کنید.

تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس

Custom login url

بعد از نصب و فعال سازی افزونه،  از طریق پیشخوان وردپرس به مسیر  تنظیمات > پیوند های یکتا  مراجعه کنید.

تغییر آدرس ورود وردپرسبه این ترتیب، می توانید آدرس صفحات ورود ، عضویت ، فراموشی رمز عبور و خروج وردپرس را به دلخواه تنظیم کنید.

سخن آخر

افزونه های بسیاری برای تغییر آدرس ورود به پیشخوان تهیه و در دسترس می باشد. ما سعی کرده ایم بهترین افزونه ها را معرفی کنیم اما در صورتی که شما افزونه بهتری می شناسید، لطفا از طریق نظرات ما را هم مطلع کنید.

موفق باشید.

درباره نویسنده
مدیر
سابقه فعالیت 8 ساله در شاخه های گوناگون وب را دارد، او فارغ التحصیل رشته IT است و علاقه زیادی به مباحث سرورهای لینوکسی، زبان های برنامه نویسی تحت وب و شبکه های کامپیوتری دارد.

ثبت نظر